הקשיים שצפים בעקבות עבודה מהבית

עבודה מהבית היא מודל שלכאורה נשמע כמו המודל האידיאלי לעבודה, וכמו האידיאל אליו משק העבודה צריך לכוון. ואכן, עבודה מהבית מביאה עמה יתרונות רבים וייחודיים מאוד, שללא ספק צריך לנצל ולקבל, אך עם זאת, במיוחד לנוכח המשבר האחרון שתפס רבים מאיתנו לא מוכנים בכלל – עבודה מהבית הציפה עבור אנשים רבים קשיים גדולים מאוד שהיה קשה להתגבר עליהם.

 

אם כן, עבודה מהבית כוללת בתוכה יתרונות רבים ועצומים לאין שיעור ועל כך אין ספק. אך כמו כל דבר – גם לה יש חסרונות רבים, ולא חסר כאלה. אנשים רבים נוכחו להבין עד כמה החסרונות של עבודה מהבית הם רבים וכי עד כמה עבודה מהבית דורשת הסמכה והדרכה של ממש, שתעשה באופן מסודר, ולא בחיפזון של הדקה ה-90.

 

החברות השונות לא הכינו את העובדים שלהם למתכונת של עבודה מהבית, והמשבר פקד אותן כשהן לא מוכנות לעבור למתכונת חירום – מתכונת של עבודה מהבית. כמובן שאף אחד לא יכל לצפות שפתאום ביום בהיר אחד אנשים לא יוכלו לצאת מהבית ולהגיע למקום העבודה הפיזי, זה נכון. אבל, הטכנולוגיה מתקדמת, ועם השנים רוב חיינו עוברים להתנהל דרך האינטרנט – ומוטב שגם משק העבודה יעבור למודל של האינטרנט.

 

מודל העבודה נשאר עוד מאחור, ולא התאים את עצמו לתקופה העכשווית, ועכשיו זה ניכר. האינטרנט הוא כלי עצום וחשוב לנצל אותו במלואו על מנת להתנהל בצורה פרקטית ונוחה – ואם ניתן לעשות עבודה מהבית, אין שום סיבה שלא להכשיר את העובדים למתכונת של עבודה מהבית. ההכשרה אמורה לכלול בתוכה את הכלים להתמודד עם הקשיים הרבים הצפים עם עבודה מהבית.

 

כפי שצוין, עבודה מהבית דורשת הכשרה והכנה. עבודה מהבית אינה דבר פשוט כלל וכלל ומעלה קשיים רבים, ולכן, על כל חברה לתת לעובדיה את הכלים הנכונים והמתאימים בשביל להתמודד עם הקשיים הללו – וכל זאת ועוד אינם דברים שניתן לעשות בשעת חירום – אלא יפה שעה אחת קודם – יש להערך למצבים כאלה מראש. אי אפשר לצפות מן העובדים שביום אחד יעברו למודל של עבודה מהבית, כשאף אחד לא הכווין אותם כיצד לפעול קודם לכן.