עבודה מהבית בימי הקורונה

עבודה מהבית היא תחום רחב היקפים שקיים מזה שנים. לא מהיום ולא מאתמול אנשים גילו את נוסחת ההצלחה של עבודה מהבית, ולמדו את השיטה ואף לימדו אחרים את השיטה – וקורסים ללימוד עבודה מהבית הם דבר נפוץ מאוד ברחבי הרשת וסביר להניח שכולנו נתקלנו בהם לפחות פעם אחת. ואכן עבודה מהבית היא דבר מבוקש מאוד, והיא מאפשרת לנו הזדמנות לצאת לעצמאות כלכלית – לצאת לחופשי.

 

אנחנו רגילים למודל הרגיל של עבודה מהמשרד או מכל מקום פיזי כזה או אחר, וקשה לנו לשנות את ההרגלים שלנו. כיום, כשהעולם מתקדם עם הטכנולוגיה, ואנחנו עוברים לשימוש באינטרנט בכל דבר – כולל תשלום של התשלומים השוטפים, קשר עם המשפחה הקרובה, קניות של מזון, קניות של ציוד ועוד – דרוש גם שינוי מהותי במשק העבודה, ועל משק העבודה להתאים את עצמו לתקופה העכשווית.

 

הטכנולוגיה מכוונת את החיים שלנו בדרך שונה מזו שהייתה המוכרת לנו, ועלינו להתאים את אורח החיים שלנו בהתאם לטכנולוגיה. כיום, מרבית חיינו סובבים סביב האינטרנט וכמעט שהכל מתקיים באינטרנט – הקורונה אף אילצה אותנו לקיים את המפגשים החברתיים שלנו דרך האינטרנט, מבלי שום צורך לצאת מהבית.

 

עם הזמן האינטרנט גורם לנו להתייעל יותר ויותר וללמוד לנצל את הזמן שלנו בצורה המיטבית. כשהכל מתנהל דרך האינטרנט, אין לנו שום צורך להתאים את עצמנו פיזית למקום. אנחנו יכולים להשאר בבית או להיות באמצע טיול בחו"ל  ועדיין להמשיך להתנהל כרגיל ולעשות את מבוקשנו – בין אם מדובר בלשלם ארנונה ובין אם מדובר בלקנות מזון.

 

גם המשק של עבודה מהבית מתקדם לכיוון הזה. עבודה מהבית היא העתיד בשוק העבודה, ומשבר הקורונה חשף אותנו לצורך בעבודה מהבית באופן היקפי ורחב יותר. אנחנו ראינו שאנחנו עדיין מאחור בעניין הזה ושיש לנו עוד הרבה לאן לשאוף וממה ללמוד בתחום הזה, אך ללא ספק עבודה מהבית היא כלי עוצמתי העומד לרשותנו וכי היא דבר אליו נוכל להתרגל במהירות.