מעבר מעבודה רגילה אל עבודה מהבית

עם השנים הטכנולוגיה מביאה עימה שינויים רבים בחברה ובחיינו, וגורמת לנו להסתגל למציאות אליה אנחנו לא היינו רגילים קודם לכן. אנחנו במהרה מתרגלים לשינויים אלה והם הופכים לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. הטכנולוגיה מקלה עלינו במגוון של תחומים והופכת את החיים שלנו ליותר פרקטים ודינמיים ומותאמים לתקופה בה אנחנו חיים.

 

הכלי הכי עוצמתי כיום הוא האינטרנט, וניתן לומר שבעולם המערבי הכל מתחיל ונגמר באינטרנט. תוך מספר שנים החיים שלנו בכל היבטים השונים עברו להיות בעיקר באינטרנט – קופת החולים נמצאת באינטרנט, תשלומי מיסים, ארנונה, חשמל וגז גם הם מתבצעים באינטרנט, קניות מזון מתבצעות באינטרנט, רכישות בגדים, ריהוט, מוצרי אלקטרוניקה ועוד – הכל מתרחש באינטרנט. אם פעם היינו צריכים לצאת בשביל כל דבר – היום, הכל מגיע ישירות אלינו – בכל מקום שלא נהיה.

 

כיום, אנחנו יכולים לבצע פעולות רבות מבלי לצאת מהבית – הכל בלחיצת כפתור. עם השנים רוב החיים שלנו עוברים להתנהל באינטרנט. אפילו מפגשים חברתיים עברו להתבצע באופן וירטואלי בשיחות ועידה בזום. משק נוסף בו אנחנו רואים שינוי עצום בשנים האחרונות הוא משק העבודה, שאומנם עדיין נשאר מאחור – אך הוא בהחלט נמצא גם הוא במגמה של שינוי.

 

ניתן לראות כי כיום עבודה מהבית היא דבר הרבה יותר נפוץ מאי פעם. חברות רבות הבינו כי המודל של עבודה מהבית הוא יעיל מאוד ומכיל בתוכו יתרונות עצומים – הרבה יותר גדולים מאלה של עבודה ממקום פיזי. עבודה מהבית מאפשרת למעסיקים לחסוך סכומים רבים והוצאות רבות. עבודה מהבית מקלה הן על המעסיקים והן על העובדים בהיבטים רבים מאוד.

 

עבודה מהבית היא ללא ספק העתיד של משק העבודה, ואנחנו נראה שהמגמה של מעבר אל עבודה מהבית רק תלך ותתעצם עם חלוף השנים. בעתיד הקרוב, אנחנו נתרגל לכך שעבודה רגילה היא עבודה מהבית – והדבר לא יראה לנו חריג כלל וכלל. כיום, עדיין יש עוד לאן להתקדם ולשאוף בנושא, במיוחד בישראל. חובה להנגיש את שוק העבודה מהבית לציבור הרחב ולהפוך אותה לנפוצה יותר, זמינה יותר ונגישה יותר.