השוק של עבודה מהבית לאחר משבר הקורונה

משבר הקורונה הוא כבר דבר שהפך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו במהרה, ונראה שכבר למדנו להתרגל אליו ולמציאות בצל הקורונה. אומנם, משבר הקורונה הותיר במשק העבודה חור גדול, וכמו כן, הוביל לקריסה כלכלית ולהתפטרות של מעל מיליון עובדים בארץ. שיעורי האבטלה והגרעון מהגדולים שהיו אי פעם – אם לא הגרוע ביותר.

 

אם כן, המציאות בצל הקורונה אינה תחזור להיות אותה המציאות אותה אנחנו הכרנו עד כה, ואנחנו נצטרך לנקוט באמצעים המתאימים על מנת שנוכל לקיים שגרת חיים בצל הנגיף – הנגיף כנראה לא יעבור בזמן הקרוב, ואנחנו נהיה חייבים ללמוד לחיות איתו ולהמשיך בשגרת היומיום.

 

משבר הקורונה העיר את משק העבודה העכשווי שהיה עד כה למציאות הלקויה שבו היה נמצא. משק העבודה מאוד תלותי במקום העבודה הפיזי – וחברות רבות מצאו את עצמם בלי שום יכולת להמשיך בתפקוד – ונאלצו פשוט מאוד להפסיק את הפעילות העסקית שלהן. חברות אחרות, שהיו מתורגלות למשל אל עבודה מהבית – הצליחו להמשיך בתפקוד התקין שלהן גם בשיא המשבר.

 

שוק העבודה מבין שהוא צריך לעבור מהפך. במשבר הזה, יותר ויותר עבודות הבינו שחובה לעבור אל עבודה מהבית – שכן הדבר מגבה אותם מכל מצב. אם חברות היו עוברות אל עבודה מהבית, הם היו צולחות את המשבר הזה בלי פגע. אנשים רבים הבינו את החשיבות של עבודה מהבית בעקבות המשבר הזה, ולנו נותר לקוות שזה יחלחל ויגרום לשינוי רדיקלי במשק העבודה העולמי והישראלי בפרט.

 

עבודה מהבית היא העתיד של משק העבודה. חברות רבות מבינות כי אין טעם להמשיך להעסיק עובדים ומקום עבודה פיזי שכן הדבר מאוד לא חסכוני – עבודה מהבית דרך האינטרנט יכולה לאפשר לחברות רבות לחסוך בהוצאות גבוהות מאוד – הוצאות תחזוקה, שכירות, מיסים, עובדי תחזוקה ועוד כל הנלווה בכך.

 

עבודה מהבית יכולה לעזור לחברה להמשיך לתפקד גם בצל משבר, וגם בתקופה שאי אפשר לצאת מהבית – היא נותנת את האופציה לעבוד מכל מקום בעולם – לא צריך להגיע לשום מקום פיזי על מנת להמשיך את השגרה התקינה של הפעילות העסקית. מדובר בכלי עזר עצום שחובה בתקופה שלנו לדעת לנצל אותו.