עבודה מהבית במסחר אלקטרוני – איפה כדאי לעבוד?

אז בחרת להתחיל עבודה מהבית במסחר אלקטרוני אך גילית שיש כל-כך הרבה אפשרויות וכל-כך הרבה פלטפורומות מסחר אלקטרוני אפשריות – איזה מהן לבחור, מה היתרונות של כל אחת, מה החסרונות של כל אחת, איפה נרוויח יותר, איפה פחות, מה יותר מתאים לנו?

 

אנשים רבים מצאו כי עבודה מהבית במסחר אלקטרוני יכולה להניב כסף רב, וכיום אנשים רבים מחזיקים במותגים בינלאומיים שהתחילו את דרכם כחנות אינטרנטית קטנה. עבודה מהבית במסחר אלקטרוני היא דבר שמוכיח את עצמו כל פעם מחדש שכן שוק המסחר האלקטרוני רק הולך ופורח ונעשה יותר ויותר משגשג, מה שנותן הזדמנויות רבות לקחת חלק ממנו. עבודה מהבית במסחר אלקטרוני מאפשרת לנו להגיע לקהל רחב מכל העולם ובכך נותנת לנו גמישות מאוד גדולה.

 

ובכן, לפלטפורומות השונות למסחר אלקטרוני יש אכן הבדלים מאוד משמעותיים אחת מן השנייה – הבדלים שיכולים להשפיע משמעותית על חווית המסחר האלקטרוני שלכם. יש פלטפורמות שמאפשרות לכם פשוט להכנס כמוכרים, אבל לא כעסק עצמאי. אתם מוכרים דרך האתר עצמו. פלטפורמות כאלה הם כמו איביי, אמזון ואטסי. דרך הפלטפורמות האלה לא תצטרכו להתמודד עם להקים חנות עצמאית ולהביא אליה לקוחות, שכן זה אתרים שכבר יש להם אלפי עד מיליוני גולשים ביום שיכולים להחשף למוצרים שלכם בכל רגע נתון.

 

בנוסף לכך, אם תעבדו דרך הפלטפורמות האלה לא באמת תצטרכו לבנות לעצמכם מותג של ממש ולהשקיע בכל העניין השיווקי. כל מה שתצטרכו הוא פשוט להעלות מוצרים ולמכור. לפלטפורמות האלה יש יתרונות מובהקים – אך אחד החסרונות הוא שאתם מאוד תלותיים באתר דרכו אתם עובדים – ולו יש את הרשות לסגור לכם את החנות במידה והפרתם הנחייה מסויימת או במידה וקיבלתם תלונה מסויימת – וזה משהו שצריך לקחת בחשבון.

 

פלטפורמה נוספת למסחר אלקטרוני היא שופיפיי – דרכה תוכלו להקים חנות מסחר אלקטרוני עצמאית לחלוטין – משלכם. זה השטח הפרטי שלכם בו תוכלו לעשות מה שאתם רוצים מבלי להיות כפופים להנחיות מאוד קפדניות ונוקשות. עם זאת, זה אומר שאתם אלה שתצטרכו להביא את הלקוחות – כלומר, אתם תצטרכו להוציא הרבה מאמץ והשקעה על הוצאות שיווק ופרסום ולבנות לעצמכם קהל משלכם, מה שיכול להוות קושי רב עבור אנשים רבים.