עבודה מהבית באיביי

איביי הוא אתר אינטרנטי שעוסק בעיקר במכירות פומביות דרך האינטנרט. איביי הוא בעצם שוק עולמי שמאפשר מסחר מקומי ובינלאומי, כאשר כל מוכר הוא אדם פרטי או עסק קטן שמציעים מיליוני שירותים ופריטים כמעט בכל תחום העולה על הדעת. בעבור רבים איביי משמש כמקור של עבודה מהבית, וכפרנסה עיקרית, וניתן אף לומר שהאתר גרם לתאוצה ועלייה במשק של עבודה מהבית.

 

האתר איביי התחיל את דרכו בשנת 1995 בשם AuctionWeb על ידי פייר אומידיאר, במטרה לספק פלטפורמת מסחר עולמית שבה כל אחד יוכל לסחור בכל דבר שרק ירצה. בין השנים 1998 עד 2008 החברה תפצה תאוצה וצמחה מהיקף של 30 עובדים ופדיון שנתי של 4 מיליון דולר לחברת ענק בעלת מעל ל-15 אלף עובדים ופדיון שנתי של 8 מיליארד דולר.

 

מעל ל-250 מילין בני אדם מכל רחבי העולם משתמשים בפלטפורמת המסחר eBay, וכפי שצוין, הפלטפורמה הזאת הובילה למהפך בשוק של עבודה מהבית – שכן, היא אפשרה גם לאנשים יחידים, להם אין שום בסיס וידע בעסקים – להקים עסק של ממש ברמה בינלאומית ולהתחיל להתפרנס ממנו. באיביי ניתן למכור כל דבר שרק רוצים, וכמעט כל דבר יכול להמכר שם – יש ביקוש להכל.

 

שיטת המכירה באיביי היא או במכירה פומבית או במחיר קבוע מראש (Buy It Now). עניין המחירות הפומביות הופך את המכירות באיביי ליותר מיוחדות ומעניינות בעבור גולשיה, שכן הרבה יותר כיף להלחם על מוצר במכירה פומבית מאשר במכירה רגילה – זה גם מוסיף למוצר ערך מוסף, מעבר לערכו האמיתי. בנוסף לכך, זה מעלה את הפופולריות של מכירת המוצרים והופך את הקנייה לחוויה הרבה יותר מעניינת.

 

הפלטפורמה אף מקנה לחברות רבות קרקע לפרסום והגעה ללקוחות פוטנציאלים – מה שעוד יותר מקל על השימוש באתר כפלטפורמה של עבודה מהבית. על כן, איביי היא פלטפורמה מאוד נוחה, המותאמת לאדם הפשוט המעוניין גם הוא להתחיל להרוויח כסף באמצעות עבודה מהבית, שכן היא לא מצריכה הון עצמי גבוה, הקמת אתר, תחזוקה, פרסום וכדומה – כל אשר אתם צריכים הוא להעלות מוצרים ולהתחיל למכור דרכה.

 

איביי היא כלי עוצמתי והיא מאפשרת לנו להגיע לקהל בינלאומי מכל מקום בעולם, מה שמאפשר לנו גמישות גדולה מאוד בסוג הפריטים אותם אנחנו מציעים למכירה. בנוסף לכך, אנשים מאוד נהנים מחווית הקנייה באיביי שכן היא מאוד מיוחדת ושונה מבאתרים אחרים – ניתן להשיג פריטים נדירים, פריטי יד שנייה, חבילות מכל מדינה ועוד – וניתן לומר שאיביי הופכת את הקנייה שלנו להרבה יותר מעניינת וכיפית.