האם באמת עבודה מהבית היא עבודה בעיניים?

אנשים רבים מאוד נרתעים מהמושג עבודה מהבית – שכן ישר זה מעלה בהם קונוטציות שליליות של תרמית, פירמידה, שיווק רשתי, רמאות וכדומה. עבודה מהבית קיבלה תדמית שלילית במשך השנים, כיוון שהיא מאוד שונה במהותה ממה שמוכר לנו – ומה שלא מוכר לנו תמיד מעלה בנו חששות רבים.

 

אנחנו רגילים לכך שעבודה זה לקום כל בוקר ולהתייצב במשרד, כל יום באותה שעה וחוזר חלילה. אנחנו רגילים לעבוד עם בוס, ורגילים לסדר יום מסוים שנראה לנו מובן מאליו באיזשהוא מקום – ניתן אף לומר ש"ככה העולם עובד" בשבילנו. שיטה של עבודה מהבית פשוט מאוד לא מסתדרת לנו עם המציאות, אנחנו נוטים לקשר עבודה מהבית לכסף מהיר, כסף קל, בלי מאמץ ולא לעבודה רצינית.

 

זה גם נובע מהסיבה שקשה לנו לקשר את הבית שלנו לעבודה, הרי הבית הוא המקום בו אנחנו חופשיים לעשות את מה שאנחנו רוצים, לנוח, להתבטל, לאכול וכו'. אך עם הזמן, יותר ויותר מקצועות נעשים פחות רלוונטים, והמודל של עבודה מהבית צובר תאוצה יותר מתמיד – וזאת מכיוון שהיתרונות שלו רבים מאוד. אנחנו ניווכח לדעת שמהר מאוד עבודה מהבית לא תראה לנו כמו דבר בדיוני – אלא גם היא תהפוך בשלב מסוים לדבר מקובל ומובן מאליו.

 

חשוב לציין, שאכן, עבודות רבות שמוצעות ברחבי האינטרנט מהבית הן רמאות ודרך לעשות כסף על אנשים אחרים – ולכן, חשוב להבין את המהות של עבודה מהבית – עבודה מהבית היא עבודה לכל דבר ועניין, היא דורשת מאמץ, היא דורשת מקצועיות, התמדה והשקעה. כל הצעה אחרת שאנשים מפנים אליכם, של התעשרות קלה, עשיית כסף בקליק, בואו להתעשר בהשקעה חד פעמית וכדומה הם דברים שמהם צריך להתרחק.

 

חשוב מאוד להבדיל בין "כסף קל" לעבודה מהבית – שכן לא מדובר באותו הדבר כלל. אומנם לכאורה עבודה מהבית נשמעת לנו כמו דרך לעשות כסף קל, אנחנו נוטים לקשר את עצם ההשארות בבית כלהיות בחופש – אך אין מדובר בחופש ואין לראות עבודה מהבית כחופש – מדובר בעבודה רצינית, בדיוק כמו שהולכים למשרד, רק שבמקום מהמשרד עובדים מהבית – זה דורש מאמץ, השקעה והתמדה, ורק בצורה הזאת תוכלו באמת להתפרנס.