עבודה מהבית באינטרנט – כיצד תזהרו מרמאות?

ובכן, כשמדברים על עבודה מהבית באינטרנט לאחר חיפוש קצר תגלו במהרה הרבה מאוד הצעות שונות ומשונות, שנשמעות מפוקפקות במיוחד. למשל, "בואו להרוויח אלפי שקלים בחודש בשעה עבודה ביום", "בואו ללמוד איך אני עושה מיליונים מהמיטה" ועוד ועוד הצעות וסרטונים שמנסים לפתות אותנו מכל פינה. לעיתים נדמה שכל עבודה מהבית היא למעשה רמאות, או משהו שקשור בשיווק רשתי.

 

אז לפני כן, חשוב מאוד להבין שכשמדברים על עבודה מהבית – ממש לא בהכרח מדובר בתרמית, פירמידה, שיווק רשתי וכדומה. עבודה מהבית באינטרנט היא תחום רחב מאוד בעל אופציות רבות המתאימות לכל אדם – בין אם אתם אוהבים עיצוב, כתיבה, תכנות, עריכת סרטונים, תמלול ועוד תמיד תוכלו למצוא לכם עבודה מהבית שמתאימה בדיוק לכם – ולכן, אל תשללו על הסף עבודות מהבית!

 

אבל, כשמחפשים עבודה מהבית באינטרנט – חשוב מאוד לנקוט באמצעי זהירות על מנת שלא ניפול בפח של אותם רמאים שמנסים למכור לנו אשליות – ולא חסר כאלה, הם בכל מקום, והם משתמשים בכלים לשיווק אגרסיבי מאוד כדי לשכנע אותנו. הם מופיעים בכל מודעה, בכל פרסומת, אנחנו נתקלים באינסוף סרטונים שלהם, וכולם – מבטיחים לכם שבעוד חודש אתם תהיו מיליונרים.

 

אז איך מזהים תרמית? ובכן, במקרה של פירמידה למשל, המאפיין המרכזי הוא שאומרים לכם לקנות מוצר או שירות מסוים – אך העניין הוא שלרוב מדובר במוצר חסר תועלת לחלוטין שמתומכר בעלות מוגזמת ולא הגיונית. זה הרבה פעמים קורסים שמלמדים איך לעשות כסף, שלאחר מכן אתם צריכים לשווק ולהביא עוד אנשים שיקנו את הקורסים.

 

המחיר של המוצרים מגיע לאלפי שקלים, ובשביל להחזיר את ההשקעה חייב להביא עוד לקוחות או לצרף עוד אנשים. מאפיינים מאוד בולטים הם שהחברה מציעה לכם מידע חלקי – או שאין עליה יותר מדי מידע. תמיד כשאתם מחפשים עבודה תבקשו פרטים מדויקים ומפורטים, ואם מצוינת שם של חברה תעשו עליה מחקר מקיף באינטרנט – אל תתפתו לכל חברה.

 

בנוסף, הצעות לרווחים קלים או מוגזמים, חוסר מוצר, רווחים המבוססים רק על עמלות – כל ה"חבר מביא חבר" וניסיונות שיווק של מוצרים חסרי תועלת כמו כדורי דיאטה ותכשירים נגד התקרחות במחירים הזויים ומופקעים. אה, וכמובן "השקעה חד פעמית בלבד". כל אלה הם דברים שעליכם להתרחק מהם כמו מאש בחיפוש אחר עבודה מהבית. זכרו שבשביל כסף צריך לעבוד, להתאמץ ולהשקיע – ואפילו כאלה שמרוויחים "הכנסה פסיבית" השקיעו המון משאבים בשביל להגיע למצב הזה, והם עדיין צריכים להשקיע.